Mateřská škola

Žlutěnka

Třída Žlutěnka je heterogenní třída, kde jsou děti od tří do pěti let.

 

V této třídě běžné mateřské školy se nejvíce věnujeme predčtenářské gramotnosti. Pro tento rok máme téma knížek Děti a zvířátka. Na každý měsíc máme jednu knihu se zvířecí tématikou. Kniha je volena i tak, aby se shodovala s právě probíraným tématem nebo ročním obdobím. Cílem je dostatečné prožití příběhu pomocí poslechu, dramatizace či pomocí pohybových her. Zážitek z každé knihy přeneseme do čtenářských deníčků.

 

Jak to u nás ve třídě chodí:

Ráno po příchodu do třídy máme volnou hru. Rádi stavíme koleje pro vláčky, dálnice pro auta, vaříme v kuchyňce nebo si hrajeme s kinetickým pískem. Během rána také rádi tvoříme, malujeme, učíme se i stříhat a lepit. Když se všichni sejdeme, v kroužku na koberci se přivítáme s naším skřítkem. V kroužku si povídáme a učíme se novým věcem.

Poté si zacvičíme nebo si přečteme knihy na téma Děti a zvířátka. Příběhy posloucháme nebo sami prožíváme pomocí pohybových her či dramatizací. Při tom nám pořádně vyhládne, takže už se těšíme na svačinu. Po svačině si zazpíváme či se naučíme básničku a vyrazíme ven na procházku. Často a rádi navštěvujeme nedaleký les na Vesecku, kde je krásně po celý rok. Jindy si poběháme na hřišti nebo si pohrajeme na zahradě. Pak už nás čeká oběd a po něm odpočinek. Ještě než usneme, nás čeká pohádka a ukolébavka, aby se nám krásně spalo. Odpoledne po svačině si hrajeme, zpíváme, modelujeme nebo si kreslíme. Když je venku hezky, hrajeme si na zahradě a pak už hurá k tátovi a mámě!

V této třídě se na vás těší:

Bc. Veronika Pšeničková

učitelka MŠ

Bc. Markéta Tomsová

učitelka MŠ